FAQ

 • Kiedy prowadzone będą działania związane z wyborami, czy nadal mogę się w nie włączyć?+-

  Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października 2019, w niedzielę. Komisje wyborcze otwarte będą w godz. 7:00 – 21:00.

  Różne działania Akcji Demokracji rozpoczęły się w różnym czasie, pracujemy nad nimi już od kilku miesięcy.

  Dystrybucję materiałów profrekwencyjnych w formie zawieszek rozpoczęliśmy na dwa tygodnie przed wyborami, tak aby jak najwięcej osób miało czas na podjęcie decyzji o głosowaniu. Zawieszki na drzwi sąsiadek i sąsiadów roznieś przed rozpoczęciem ciszy wyborczej, czyli przed północą 11 października. W dniu wyborów aktywistki i aktywiści Akcji Demokracji będą rozdawali naklejki przed swoimi komisjami wyborczymi. Do 9 października aż 2 400 osób włączyło się w to działanie i zamówiło materiały, teraz trwa ich rozwieszanie w całej Polsce.

  Więcej informacji na stronie głównej.

 • Czemu chcemy dotrzeć do 100 000 osób?+-

  Tylko tylu głosów zabrakło w ostatnich wyborach do parlamentu europejskiego, aby przechylić wynik wyborów w kierunku naszych wspólnych wartości. Kilka tysięcy osób, które w ten sposób namówią swoje otoczenie, to wpływ na frekwencję na poziomie nawet kilkuset tysięcy głosów.

 • Czy działanie w czasie ciszy wyborczej nie łamie jej zasad?+-

  Zawieszki roznieś przed rozpoczęciem ciszy wyborczej, czyli przed północą 11 października.

  Naklejki nie łamią ciszy wyborczej, ich celem jest motywowanie do głosowania, nie mają charakteru nakłaniania do głosowania na konkretne komitety wyborcze, kandydatów lub kandydatki.

  Akcja Demokracja jako organizacja pozarządowa nie może wskazywać kandydatek i kandydatów na których należy głosować, może jednak podejmować działania informacyjne i profrekwencyjne.

 • Z czego wykonane są materiały wyborcze Akcji Demokracji?+-

  Dołożyliśmy wszelkich starań, aby nasze materiały były przyjazne dla środowiska – zawieszki i instrukcje są wykonane z papieru z recyclingu, naklejki posiadają certyfikat FSC.

 • Czy zamówienie materiałów jest płatne?+-

  Materiały profrekwencyjne zostały sfinansowane przez aktywistki i aktywistów Akcji Demokracji. Ich zamówienie jest bezpłatne, jednak jeśli chcesz wesprzeć ogólnopolską akcję profrekwencyjną – dorzuć się do produkcji zawieszek i naklejek!

  Dorzuć się!

 • Jak inaczej mogę włączyć się w działania związane z wyborami?+-

  Akcja Demokracja powołała Fundusz Zmiany, dzięki któremu będziemy mogli szybko reagować na to, co się dzieje w Polsce. Teraz jest ten moment, kiedy dokładając niewielką kwotę, możesz dotrzeć do tysięcy osób i przekuć naszą nadzieję w konkretne działania.

  Działaj!